Skip to content

Rodex - O nas

O nas

RODEX to spółka jawna z siedzibą w Radomiu działająca od 2001 roku. Właścicielami firmy są Sławomir Byzdra i Szymon Pyrka.

W początkowej fazie działalności Rodex oferował w sprzedaży detalicznej i hurtowej przede wszystkim rowery popularne. Konsekwentne rozwijanie firmy zaowocowało otwarciem w 2006 roku profesjonalnego salonu rowerowego przy ul. Wierzbickiej w Radomiu, którego powierzchnia ekspozycyjna przekracza 600 m kw. Obecnie Rodex oferuje w ciągłej sprzedaży około 500 rowerów różnych typów i – co szczególnie ważne – rozmiarów.

W Salonie Rowerowym Rodex dominują bicykle marek: KROSS, KELLYS, SCOTT, LE GRAND, COSSACK. W ofercie znajdują się także komponenty z karbonu marki RDX, której Rodex jest właścicielem i jedynym przedstawicielem na Polskę. Mało kto o tym wie, ale na rowerach karbonowych RDX jeździli przed laty najlepsi zawodnicy Europy a nawet świata. W lutym 2008 uznany triathlonista Mikołaj Luft zdobył drugą pozycję w kategorii wiekowej 20-24 lata podczas Mistrzostw Świata w Zimowym Triathlonie w Gaishorn Am See w Austrii.

Dwa lata wcześniej podczas Mistrzostw Europy Mastersów w Czechach, na rowerze zbudowanym na ramie RDX Time Trial tytuł drugiego wicemistrza zdobył Jerzy Gajewski.

W Salonie Rowerowym Rodex przy ul. Wierzbickiej znajdą dla siebie niemal wszystko początkujący cykliści i pasjonaci rowerów szosowych oraz MTB poszukujący drogich, wyspecjalizowanych komponentów i części najbardziej uznanych światowych marek. Chcąc jak najbardziej dostosować swoją ofertę do potrzeb miłośników cyklistyki salon Rodex oferuje odzież i akcesoria rowerowe marek: ENDURA, SHIMANO, TOKEN, MAXISS, CST, MITAS, SRAM, SUNTOUR, ROCK SHOX, SIGMA, SELLE ROYAL, CAT EYE, SYNCROSS, ABUS, FINISH LINE, LEZYNE i wielu innych. Salon prowadzi także serwis oferując pełną obsługę bieżącą i gruntowne remonty rowerów. W razie długich i skomplikowanych napraw klientom udostępniane są rowery zastępcze.

Rodex od 2007 roku organizuje bezpłatne wycieczki rowerowe pod nazwa „Jazda z Miasta!”. Turystyczne wypady do Puszczy Kozienickiej sąsiadującej z Radomiem rozpoczynają się w kwietniu i trwają aż do października. Uczestnicy mogą dzięki wyprawom zobaczyć najbardziej urokliwe zakątki Puszczy Kozienickiej. W imprezach bierze udział każdorazowo około setki uczestników.